Röfle ve Boya Sonrası Bakım

Röfle ve Boya Sonrası Bakım

Güzel görünmek, beyazları kapatmak veya sıkıntılı zamanlarımızda sadece değişiklik yapmak için saçlarımızı boyatır, röfle yaptırır veya türlü işlemlerle değişikliğe gideriz. Ancak kimyasal saç boyaları ve hatta 'doğal' denilerek satılan birçok saç boyası saça zarar verirken; deride yaralar, kaşıntı, kepeklenme, saçta incelme, kuruma, matlaşma ve saçların kırılarak dökülmesine neden olur.

Röfle içinse durum çok daha vahim. Saçınıza bugün bir kötülük yapmak isterseniz, röfleden daha iyi bir yardımcı bulamazsınız. Röfle ve bazı saç boyalarında kullanılan hidrojen peroksit-oriel vb. kimyasallar, saça rengini veren pigmentleri zayıflatır ve öldürür. Ayrıca röfle işlemi saç rengini açmaya çalışırken, dış yüzey tabakasına zarar vererek yıpranmasına neden olur. Röfle için oriel ilacıyla paketlenen saçlar zamanında kontrol edilemez ve gereğinden fazla açılırsa saç daha çok zarar görür. Saçın yanması olarak tabir edilen bu durumda, saç telleri lastik gibi uzar ve koparak parçalanır.

Elbette, öncelikle tavsiyemiz boya ve röfle gibi kimyasal yıpratıcı işlemlerden mümkün olduğunca kaçınmanız... Ancak boyalı veya röfleli bir saça sahip olmaktan vazgeçmeyi tüm bu olumsuzluklara rağmen düşünmüyorsanız ya da zaten kalıcı biçimde yıpranmış bir saç yapısına sahipseniz, HC ürünleri mevcut zararı en asgariye indirmenizi sağlayacaktır.

Kurak bir iklimde güneşten ve susuzluktan kurumuş, çatlamış ve sertleşmiş bir toprak hayal edin. Bu toprağın sulanırken, suyu birden nasıl içine çektiğini, toprağın suya nasıl hasret kaldığını düşünün. İşte o toprak sizin saçlarınız ise toprağa verilen su da HC COMPLEX'dir. Saçlarınız da aynı kuruyan, gerilen ve sertleşen toprak gibi neme ihtiyaç duyar, gerekli nem ve yağ dengesi sağlandıkça zamanla düzelerek en sağlıklı halini alır.

Ayrıca yoğun keratin ve vitamin destekli, bitkisel içerikli HC ŞAMPUAN; saçın yıpranan yüzeyindeki onarımını hızlandırmanıza yardımcı olur ve yıpratıcı etkilere karşı sıradan market şampuanları ile elde edemeyeceğiniz bir koruma kalkanı oluşturur.

HC Saç Kremi ise; içerdiği Amino Acid Cocktail, Seramid, Phtyo Keratin, Shea Butter ve L-Arginine sayesinde, kurumuş ve yıpranmış saçların onarılmasına yardımcı olur. saç tellerinin daha uzun süre nemli kalmasını sağlayarak gerilme direncini artırır.